Papi rekollekcióval és szentmisével ünnepelte az Egyházmegye papsága Mi Urunk Jézus Krisztus, az Örök Főpap ünnepét

Mi Urunk, Jézus Krisztus, az Örök Főpap ünnepéhez kapcsolódva, 2026. május 28-án papi rekollekcióra gyűltek össze a Debrecen–Nyíregyházi Egyházmegye papjai Debrecenben, az Egyházmegyei Kateketikai Központban.

Az idei rekollekció- amelyen Bosák Nándor, az egyházmegye nyugalmazott püspöke is részt vett- középpontjában a személyes tanúságtételek álltak: az idei évben szentelésük jubileumát ünneplő papok osztották meg gondolataikat és tapasztalataikat papi hivatásuk örömeiről. Szavaikban visszatükröződött a Krisztussal való élő kapcsolat, a szolgálatban megélt hűség, a hála valamint az öröm, amely a papi élet mindennapjaiban is erőt ad.

Az idei esztendő jubilánsai:

  • Marossy József atya – pappá szentelésének 50. évfordulóját ünnepli. Beregsurányban született 1952-ben, 1976-ban szentelték pappá Mérken. Több évtizeden át szolgált Tiszaszalkán, jelenleg Vásárosnamény plébánosa.
  • Németh János atya – pappá szentelésének 25. jubileumát ünnepli. 1973-ban született Mátészalkán, 2001-ben szentelték pappá Nyíregyházán. Szolgált többek között Polgáron, Debrecenben és Kisvárdán, jelenleg Mezőladány plébánosa. 2025-ben a Szent Péterről nevezett sárvári apáti címet kapta.
  • Lengyel József atya – 25 éve szolgál papként az egyházmegyében. Jelenleg a leveleki egyházközség plébánosa, szolgálata több település hívő közösségére is kiterjed, továbbá a nagykállói kerület esperese.
  • Kerekes László atya – szintén 25 éve részesült a papszentelés kegyelmében. Debrecenben született 1973-ban, 2001-ben szentelték pappá Nyíregyházán. Káplánként szolgált Debrecenben és Nyíregyházán, később Berettyóújfalu, Dombrád és Geszteréd plébánosa lett. Jelenleg Geszteréden teljesít szolgálatot.

A rekollekciót követően Palánki Ferenc megyéspüspök mutatott be szentmisét a debreceni Szent Anna-székesegyházban. A liturgián igét hirdetett Marossy József atya, akinek homíliája meghallgatható itt:

A szentmisében az egyházmegye papjai közösen adtak hálát papi hivatásukért, különösen is a jubilánsok életéért és szolgálatáért. Az ünneplésben jelen voltak a Püspöki Hivatal munkatársai is.