Az 1920. június 4-ei trianoni békediktátum következtében Magyarország területének mintegy kétharmadát elvesztette és több millió magyar rekedt egyik napról a másikra a határ túloldalán. A valódi tragédia nem elsősorban az erdők, iparvidékek, bányák elvesztésében, hanem az elcsatolt területeken élő, ott jogfosztást elszenvedő és eltűrő, illetve sok esetben a Csonka-Magyarországra menekült magyarok megpróbáltatásokkal teli mindennapjaiban rejlik.
Az idei megemlékezést Paládi Éva, Riegel János László, dr. Kovácsné Tvergyák Hajnalka, Faragó Sándor, Sajtosné Jámbrik Erika és Palkovicsné Nagy Gabriella szervezte. Bár az 1920 környéki, határon túlivá lett, atrocitásokat elszenvedett, menekült, vagonlakó magyarok sorsát mutatta be, a hangsúly mégis a nemzet egységén volt. Iskolánk alsó tagozatos, felső tagozatos, valamint középiskolás diákjai együttesen villanthatták meg tehetségüket prózában, versben, zenében és táncban.
A megható és felemelő műsorért köszönet a felkészítő tanároknak, diákoknak és mindenkinek, aki létrejöttében segédkezett!