„Kedves fiuk és lányok,
nevetek fel van írva a mennyben,
a mennyei Atya szívében. Legyetek
bátrak, haladjatok az árral szemben.”

A geszterédi Szent Anna Katolikus Óvoda és Általános Iskola nevelőtestülete, dolgozói az egyházközség képviselőivel együtt plébánosunk vezetésével a pápalátogatás csúcspontját jelentő Kossuth téri szentmisén vettünk részt 53 fővel április 30-án, vasárnap Budapesten.
Nevelőtestületünk harmadszor találkozott a Szentatyával. Először Csíksomlyón, másodszor az eucharisztikus kongresszuson, s most vasárnap. Már a kongresszusi Szentmise után éreztük, hogy visszajön hozzánk a Szentatya.
Sokat imádkoztunk az iskolában és a szentmiséken a találkozóért. Péntektől a televízióban kísértük figyelemmel a pápalátogatás minden részletét.

Korán érkeztünk, így mindenki a Kossuth téren foglalt helyet. A felvezető énekek, tanúságtételek előkészítették a hangulatot a mise kezdetére.
Óriási lelkesedéssel fogadtuk a pápamobillal érkező Ferenc pápát. Mélyen a szívünkbe véstük a Szentatya gondolatait.

Legfőbb gondolatként azt hoztuk a szívünkben, hogy nyissuk ki a kapukat és hétköznapi tetteinkkel próbáljunk olyan lenni, mint Jézus.
Ez a három nap, és különösen a vasárnapi szentmise megerősítette hitünket. Úgy érezzük, hogy sokkal erősebb lett a lelkünk, s az elkövetkező időben közösen valljuk.
„ Ne féljetek, bátran higgyetek!”
Törő András intézményvezető – Szent Anna Katolikus Óvoda és Általános Iskola, Geszteréd

