Két „Oscar-díjat” is elhoztak a nyíregyházi Szent Imre Katolikus Gimnázium tehetséges, ifjú filmesei az Országos Diákfilm Fesztiválról, melynek döntőjére 2026. 05. 20-án került sor Budapesten. Az egésznapos rendezvénynek a Kondor Béla Közösségi Ház adott otthont.
A verseny főszervezője és egyben háziasszonya, Dr. Grünvald Mária megnyitó beszédében elmondta, hogy a diákok kreatív művészeti versenyét már 1999 óta szervezi meg a Pestszentlőrinc- Pestszentimrei Felnőttek Gimnáziuma, és a fesztivál keretében a mozgókép szerelmesei mellett a fiatal irodalmárok is lehetőséget kapnak a tehetségük megcsillogtatására.
A filmfesztivál maga két fordulóból állt: az online beküldött filmeket egy előválogatás során szűrték meg, hogy végül 33 pályamunka kerüljön a nagyérdemű és a helyszíni zsűri elé.
A szentimrés diákok idén a rövidfilmek között versenyeztek. A végzős Mihalik Szabolcs, Csák Máté és Plósz Emília Petőfi: Szeptember végén című versét dolgozta fel, amivel elnyerték a legjobb klipnek járó díjat. A tizenegyedik osztályos Péter Artúr, Szigili Kitti, Bíró Borisz és Vass Nimród pedig egy fergeteges bűnügyi komédiát forgatott A 301-es ügy címmel, amivel a kis csapat a legjobb bűnügyi történetnek járó Oscar-t szerezte meg.
A díjkiosztó után a fiataloknak lehetőségük nyílt arra is, hogy szakmai beszélgetést folytassanak alkotásaikról a zsűri elnökével, Dóka Péter író, műfordító, filmes szakemberrel.
Szeretettel gratulálunk minden díjazottnak! Ki tudja, egy szép napon talán az igazi Oscar – gálán fogják majd hazánkat képviselni…
Rubóczkiné Kiss Hajnalka
médiatanár
