„Nem hagylak árván titeket” (Jn 14,18) – Bérmálás Ajakon

A bérmálás egyike a Katolikus Egyház hét szentségének: a keresztény nagykorúság szentsége, amelyben a megkeresztelt ember megerősítést kap a Szentlélek ajándékai által, hogy Krisztus elkötelezett tanúja lehessen.

Az Ajaki Nagyboldogasszony templom 22 fiatal hívének a szentséget Palánki Ferenc, a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye püspöke szolgáltatta ki 2026. május 10-én, kérve a Szentlelket, töltse el őket kegyelmével és erejével.

Püspök atya a homíliájában kiemelte, a mai olvasmányok az öröm, a megújulás és az isteni jelenlét ígéretével vannak telve. A korai Egyház tapasztalja a Szentlélek erejét, Péter bátor tanúságtételre hívja a hívőket, és Jézus biztosít minket arról, hogy soha nem hagy minket magukra. Része lehetünk Krisztus családjának, aki megígérte: „Nem hagylak árván titeket: visszajövök hozzátok.”

Az ünnepi szentmisén a Nagyboldogasszony templom közösségének 16 ajaki, 5 nyírtassi és 1 anarcsi fiatal bérmálkozója a bérmaszülők jelenlétében és támogatása mellett közös fogadalomtétellel újították meg keresztségi fogadalmukat, majd egyenként a püspök atya elé járultak, aki megkérdezte a bérmálandóktól, hogy: Mi a neved?, Kit választasz bérmavédőszentednek?, Ígéred-e, hogy jó katolikus keresztény leszel?; megkente homlokukat a krizmával, miközben e szavakat mondta: „Vedd a Szentlélek ajándékának jelét! Békesség veled!”

A püspöki áldást megelőzően Gáspár Mátyás atya megköszönte Palánki Ferenc püspök atya szolgálatát.

A bérmálásban részesülők elkötelezték magukat az egyházi közösségben való életre Jézus tanítványainak iskolájában.

Kívánjuk fiataljainknak, hogy a Szentlélek ereje segítse őket abban, hogy a felnőtt keresztény élet küzdelmeiben a hit és a szeretet útján megmaradhassanak, a rossznak ellenállhassanak!

A szentmisén az újonnan megválasztott egyházközségi képviselőtestület is letette az esküt. Az ünnepélyes fogadalomtétel keretében a testületi tagok ígéretet tettek arra, hogy lelkiismeretesen, Isten és az egyház törvényei szerint végzik feladataikat, védelmezik a közösség érdekeit, és előmozdítják az egyház javát.

Szívből gratulálunk és kívánjuk, hogy Jézus Krisztus kegyelme, a Szűzanya áldott közbenjárása és Szent László király, egyházmegyénk védőszentjének pártfogása kísérje életüket és tevékenységüket a plébániai közösségünkben!

Ragány Zsuzsanna

főigazgató-helyettes

Ajaki Tamási Áron Katolikus Általános Iskola

A fotókat Pekola Attila készítette, köszönjük!