Itt vagyok a legjobb helyen – minden fiatalnak a legerősebb köteléket ajánlom: a szeretetet!

Február 16-án vasárnap délután Sóstón is érezték a hideget mindazok, akik vállalkoztam arra, hogy a Házaspárok útja állomásainál imádkozzanak, Palánki Ferenc püspök atya, Nagy Csaba egyházmegyei családreferens atya, és az állomások felolvasását vállaló jubiláns házaspárok vezetésével.

„A Házaspárok útján végig jártuk a házasságunkat a férjemmel. Újraéltük a jót és rosszat is. Felelevenítettük, hogyan oldottuk meg a problémákat. Mint egy időutazás: az esküvőnk, a gyermekáldás, szüleink, a család. Valóság a családunk kis egyháza, közössége. Nagyon fontos, hogy egymásért és ne csak egymás mellett legyünk. Felelőséggel tartozunk a gyermekeinkért, nevelésükért. Isten ránk bízta Őket, nekünk kell példát mutatni számukra, vezetni útjukat. Ugyanakkor a szüleinket is meg kell hallgatni, be kell engedni őket az életünkbe attól függetlenül, hogy megöregedtek, elesettek lettek. Nagyon sok tapasztalattal rendelkeznek a házasságuk megéléséből. Emlékeztetnek a család fontosságára.”

„Örömmel és hálaadással a szívünkben mentünk haza ezen az estén. A házaspárok útja állomásaiban elhangzott mondatok, elmélkedések mélyen megérintettek minket. Minden házasságban vannak örömök és bánatok, de ha ezeket méltó szeretettel tudjuk táplálni és tudunk a jó Isten gondviselésére hagyatkozni, akkor már tettünk lépéseket a házasságunkért. Minden fiatalnak a legerősebb köteléket ajánlom: a szeretetet! Megérte egy kicsit fázni, hiszen a finom forró tea, ami nagyon jólesett átmelegített. Köszönet minden kedves szervezőknek és a résztvevőknek!”

„«Boldogok vagytok, akik most sírtok…» – hallottuk ma az evangéliumi szakaszban. Hullottak ma az örömkönnyeim, többször el is érzékenyültem, mert sok a nehéz állomás, amin túl vagyunk, és talán még több, ami áll. Együtt – hárman, hiszen velünk az Úr Jézus – azonban minden könnyebb, Ő erős támaszunk, és mi is azok vagyunk egymásnak: ha egyikünk gyengébb vagy elesik, a másik felsegíti és támogatja.”

„Nagyon vártuk már ezt a hetet, sok értékes pillanattal gazdagodtunk, amikre szeretettel gondolhatunk majd vissza. Szeretném kiemelni a szerda esti Szentségimádást: a gyönyörű énekek, a gyertyalángok, az elhangzott gondolatok által megerősítést kaptam, hogy itt vagyok a legjobb helyen. Nagyon hálásak vagyunk Csaba atyának és munkatársainak az áldozatos munkájukért! Püspök atya áldásával megerősítve és bátorítva tértünk haza a Házasság hete végén. Köszönjük a sok kegyelmet és szeretetet.”

Nagy Csaba családreferens atya