Hamvazószerdai szentmise az egyeki Szent János Katolikus Általános Iskolában

Hamvazószerda reggelén  a Szent János Katolikus Bölcsőde, Óvoda, Általános Iskola és AMI diákjai, pedagógusai és dolgozói együtt gyűltek össze, hogy közösen megkezdjék a nagyböjti időszakot.

A szentmisét Gyetkó László atya celebrálta, aki prédikációjában a nagyböjt valódi üzenetére hívta fel a figyelmet. Kiemelte, hogy a böjt nem csupán lemondás, hanem lehetőség is: lehetőség arra, hogy közelebb kerüljünk Istenhez, egymáshoz és önmagunkhoz. Arra buzdította a diákokat, hogy a következő negyven napban tudatosan figyeljenek oda jócselekedeteikre, az imádságra és az egymás iránti szeretetre.

A szentmise egyik legmeghatóbb pillanata a hamvazás szertartása volt. A hívek homlokára rajzolt hamukereszt emlékeztet bennünket mulandóságunkra és arra, hogy életünket Isten szeretetében kell megélnünk. A csendes, elmélyült pillanatok lehetőséget adtak arra, hogy mindenki személyesen is megfogalmazza nagyböjti elhatározását.

Az alsó és felső tagozatos diákok, valamint az iskola pedagógusai és dolgozói együtt imádkoztak, énekeltek, erősítve ezzel intézményünk keresztény közösségének összetartozását. A közös énekek és a liturgia ünnepélyessége méltó kezdete volt a Húsvéthoz vezető lelki útnak.

Hamvazószerda emlékeztet bennünket arra, hogy a nagyböjt a lelki megújulás és megtisztulás ideje. Iskolánk közössége idén is hittel és reménnyel indul el ezen az úton.

Kiss-Menyhárt Éva

Fotó: Márkus Peónia, Balogh Csaba Miklósné