Isten segélyhívó száma a 333: „Hívj, és válaszolok neked!” (ld. Jer 33,3) – Az indiai dr. Joseph Vadakkel atya, az Oltáriszentség misszionáriusa tanított Nyíregyházán és Debrecenben

Nagy várakozás előzte meg Joseph Vadakkel atya szeptember 27-28-i nyíregyházi (Fatimai Szűz Mária-templom) és debreceni (Szent László-templom) látogatását. Mindkét templom zsúfolásig megtelt már jóval a program megkezdése előtt. A nem mindennapi alkalmakra a környező plébániákról is érkeztek hívek. Vadakkel atya két hétig tartó magyarországi látogatása alatt „Testi-lelki gyógyulás az Oltáriszentség erejével” címmel tartotta meg gyógyító alkalmait.

Joseph Vadakkel atya szeptember 29-én Székesfehérváron találkozik a hívekkel, a gyógyító imaalkalmat élőben közvetíti a Székesfehérvár-Öreghegy Római Katolikus Plébánia You Tube oldala.

Az alábbiakban a Fatimai Szűz Mária-templomban megtartott találkozóról szóló beszámolót olvashatjuk.

A nyíregyházi találkozó Pankotai József plébános által bemutatott szentmise ünneplésével kezdődött, a homíliát Joseph Vadakkel atya tartotta. Ezt követően szentségimádással folytatódott a testi-lelki megújulást ajándékozó dicsőítéses és imádságos est, és közben hangzott el az indiai misszionárius tanítása, gyógyító imája. Végül a jelenlévők egyenként szentségi áldásban részesültek.

Vadakkel atya kéthetes magyarországi útját Kiss Nándor, Fűzérradvány polgármestere, a Hegyközi Karizmatikus Megújulás közösségének tagja szervezte. A misszionárius atya beszédeit, tanításait többek között Papp Eszter egyetemi nyelvtanár, a Hegyközi Karizmatikus Megújulás közösség tagja, valamint Nyíregyházán a köszöntést, a Szentlélek hívó imát Nagy Éva, a Szent Imre Gimnázium tanára tolmácsolta. Mindkét templomban zenei szolgálatot teljesített a Hegyközi Karizmatikus Megújulás közösségének dicsőítő csapata. Köszönjük mindnyájuk szolgálatát!

Vadakkel atya világszerte tart lelkigyakorlatokat az Oltáriszentség gyógyító erejéről és csodáiról, a szentségimádás átformáló hatásairól. A misszionárius bátorította a jelenlévőket a rendszeres szentségimádásra. Elég mindenkinek csak tíz embert meghívni egy-egy alkalomra, és ha a tíz ember is ugyanígy tesz, máris százan lesznek. Csak el kell kezdeni. A misszionárius pap különleges feladatra is meghívta a két házigazda egyházközség papjait és híveit: A Szentlélek sugallatára azt kérte tőlük, hogy a templomuk legyen az örökimádás temploma.

Vadakkel atya homíliájának bevezetőjében örömét fejezte ki azért, hogy Szűz Máriának szentelt templomban ünnepelhettünk: Mária nagyon fontos a lelki életünkben, különösen nagy segítőnk a gyógyulásainkban – fogalmazott. A kánai menyegzőn arra kéri Jézust, hogy teremtsen nekünk új bort, vagyis új örömet, szeretet, reményt és új életet – tette hozzá a szónok, majd egy indiai püspöknek a saját keresztelése történetéről szóló tanúságtételét idézte fel: Indiában az újszülötteket néhány nappal a születésüket követően megkeresztelik. A keresztelésre készülő falusi család háza nagyon messze volt a templomtól, csak gyalogosan jutottak el a szentmisékre. A kereszteléskor éppen monszun, esős évszak volt.  A gyermeket egyik unokatestvére a karjában vitte a keresztelőre, és korábban indult el a templomba, hogy még imádkozhasson a szertartás előtt. Közben szakadt az eső, és az úton két folyón is át kellett kelnie. A környéken abban az időben még nem voltak hidak, csak fa pallókon keresztül lehetett átjutni a folyók túlsó partjára. A második folyónál, amikor a fapalló közepére ért a gyermekkel, a víz elöntötte a pallót és nem tudott továbbhaladni. Nagyon megijedt, hogy a kisbabával együtt beleesik a vízbe, és mindketten megfulladnak. Sírva kiáltozott a Szűzanyához segítségért. Abban a pillanatban megjelent egy hölgy és átsegítette őket a folyón. Amikor átért, az ismeretlen hölgy eltűnt a szeme elől. A keresztelésre érkezve a család elmesélte a történteket a papnak, és így a gyermek második neve – a Szűzanya tiszteletére – Mária lett. A fiúgyermek ma már püspökként szolgál Indiában, és sokat prédikál arról, hogyan segít rajtunk a Szűzanya.

A kánai menyegzőre Jézus örömmel fogadta el a násznagy meghívását, és ugyanilyen boldogan tesz eleget a mi meghívásunknak is, ha engedjük, hogy belépjen az életünkbe, a családunkba.

Amikor a kánai menyegzőn elfogyott a bor, Szűz Mária azonnal Jézushoz fordult, nem kezdte el mással megbeszélni a problémát.

Fontos tőle megtanulnunk, hogy ha szembe találjuk magunkat egy nehézséggel, akkor nem kell mindenkinek panaszkodni, hanem azonnal Jézushoz kell fordulni.

A szolgák nem sejtették előre, hogy el fog fogyni a bor, de amikor szembesültek vele, Mária közbenjárására azonnal ott volt a megoldás. „Keressétek először az ő országát és igazságát, és minden mást megad nektek…” (Mt 6,33) – hangsúlyozta a Szentírás üzenetét Vadakkel atya.

Jézus mindenkinek jót akar. Az Újszövetség tele van jelekkel, a csodáival, de a legelső csodát a családján belül, Galileában, a Kánai menyegzőn tette. Ez a kezdő pontja az Ő működésének. Ha Jézust meghívjuk, ugyanígy fog tenni a mi családunkban is, és sok módon fog segíteni.

Ha Jézus nevében összegyűlünk, a Szűzanya is jelen van, és boldog, hogy együtt látja gyermekeit, segít, mint ahogyan tette azt egy dicsőítést végző csoportban, Indiában: Vadakkel atya lelkigyakorlatot tartott, ahol a dicsőítő zenekarban férfiak énekeltek és játszottak különböző hangszereken, de a zenekar hölgy tagja nem tudott jelen lenni. A hangszórón keresztül mégis hallottak egy női hangot énekelni. A dicsőítésvezető a program végén elmondta Vadakkel atyának, hogy képet kapott arról, hogy a dicsőítés alatt velük volt Szűz Mária, aki bekapcsolódott az éneklésbe. A Szűzanya mindenhol segít.

Vadakkel atya azt is megosztotta velünk, hogy valahányszor hazatért Indiába missziós útjáról, a szülei várták a reptéren. Az édesanyja, aki két éve elhunyt, rendszerint elkísérte őt az akkor tett rokonlátogatásokra. Jézus bárhová ment, elkísérte Őt az édesanyja. Minden fontos pillanatában mellette van Szűz Mária.

Szűz Mária különösen nagy segítőnk a gyógyulásainkban. Vadakkel atya Németországban tartott lelkigyakorlatot, amikor az ottani szervező arról panaszkodott, hogy az édesanyja beteg, a lábaiban leállt a vérkeringés, és az orvos azonnali amputálást javasolt. Ő is bement hozzá a kórházba és bátorította őt, hogy ne adja fel, a Szűzanya segíteni fog. Másnap reggel az édesanya meglátta a Szűzanya képét az ablakban, majd abban a pillanatban elindult a vérkeringés mindkét lábában, és meggyógyult. Jézus és a Szűzanya velünk vannak.

Ha kinyitjuk a Szentírást, ott találjuk Isten telefonszámát, a 333-as segélyhívó számot: „Kiálts hozzám, és válaszolok neked!” (Jer 33,3)

Az Újszövetségben pedig Jézus meghívását olvashatjuk: „Gyertek hozzám mindnyájan, akik elfáradtatok, s akik terhet hordoztok – én megkönnyítlek titeket” (Mt 11,28). Isten telefonszáma és Jézus meghívása csodadolgokat művel bennünk.

A szentségimádás és gyógyító ima során Vadakkel atya személyesen fordult a jelenlévőkhöz, nehézségeikben, betegségeikben, gondjaikban szólt hozzájuk. Tanításában a csodálatos kenyérszaporításról beszélt, amikor Jézus 5000 embert öt kenyérrel és két hallal jóllakatott.

Miért ment 5000 ember Jézushoz? Mert híre ment, hogy gyógyító ereje van. Jézus tanításával gyógyította őket, és a mai napig sokan összegyűlnek gyógyító erejében bízva. Jézus azt mondja: Veled vagyok tegnap, ma és holnap. Jézus táplálni akar mindenkit, teljesen jóllakatni azt, aki hozzá jön, hogy elégedett legyen.

A történet kulcspontja, hogy Jézushoz jöttek és így laktak jól. A csoda a tanítás után történt. Ez arra utal, hogy Isten igéjének a hallgatása nagyon fontos ahhoz, hogy Ő munkálkodni tudjon az életünkben. A csodálatos halfogás is Isten igéjének a meghallása után történt.

„Ha bennem maradtok, és tanításom is bennetek marad, akkor bármit akartok, kérjetek, és megkapjátok” (Jn 15,7).

Nagyon fontos az imában a hálaadás. Amikor Jézus a kezébe vette az öt kenyeret és a két halat, szemét az égre emelte, és hálát adott… Ha hálásak vagyunk, akkor a hitünk, a reményünk, a szeretetünk, az örömünk is növekedni fog. Hiszünk Istenben, de fontos, hogy szeressük is Őt. Jézus vágyik a szeretetünkre, ezért kérdezte meg Pétert háromszor is: Szeretsz-e engem?

A csodálatos kenyérszaporítás során Jézus kérte a tanítványait, hogy ültessék le az embereket. Miért? Ez egy nagyon szép, szimbolikus kép a szentségimádásra. 5000 ember éhes volt, és leült 5000 problémájával Jézus köré. Mindenki éhes volt, tehát legalább ez az egy probléma jelen volt.  Jézus csodát tett és mindenkit jóllakatott. Leültek a problémával a szívükben és felálltak a válasszal.

Amikor tehát szentségimádásra jövünk, leülünk, letérdelünk Jézus elé a problémánkkal, és utána a válaszokkal állunk fel.

Jézus azt mondta a tanítványoknak, osszák szét a kenyeret és a halat, és miközben osztották, megtörtént a csoda. Majd 12 tele kosár maradékot szedtek össze. Minden tanítvány, aki szolgált, egy teljes kosár kenyeret kapott, mert ők mindig Jézussal voltak, neki segítettek, szolgálták és hallgatták Őt.

Kérdezhetnénk, amikor szentségimádásra jövünk, mit kapunk jutalmul cserébe? Egy teljes kosár áldást kapunk. Gyertek Jézushoz szentségimádásra, szentmisére, szentgyónásra! „Keressétek először az ő országát és igazságát és minden mást megad nektek…”

A fotók a nyíregyházi találkozón készültek

Kovács Ágnes – Öröm-hír sajtóiroda/Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye