2019. október 08., kedd 14:55

Döntés Istennel! – A Nagymarosi Ifjúsági Találkozón az egyeki fiatalok is részt vettek

A Nagymarosi Ifjúsági Találkozó idei őszi alkalmán, október 5-én egyházmegyénkből az egyeki egyházközség fiataljai is részt vettek. A házasságról, papságról, szerzetességről, szentségekről szóló előadások, a hangulatos találkozó megélésének a lehetősége sokak érdeklődését felkeltette. A megélt élményeikről Záborszki Enikő és Bencsik Dániel egyeki fiatalok számolnak be.

A nap első felében ázva és fázva hallgathattuk a szíveket melengető tanúságtételeket, amit Nyuli Gábor és felesége Tobisch Bori meséltek el nekünk. A történetek legfőbb mondanivalója az volt, hogy törekedjünk megismerni Jézust, amit csak a személyes és mély lelkületű imán keresztül lehet. Ezáltal megtanulunk az Ő nevében kérni azt, amit Ő is kérne… Ne csodálkozzunk azon, hogy nem kapjuk meg a toronyórát láncostól, ha éppen nem arra van szükségünk. Rá kell bízni az életünk vezetését, mert Ő tudja, mi nekünk a legjobb. Ez a gondoskodó szeretet elérhető mindenki számára, csak dönteni kell mellette. Így próbáljunk imádkozni Isten áldásáért és csodáiért az életünkben. Márpedig Isten ma is tesz csodákat.

Ebben a témában említett meg az előadónk több tanúságtételt, miszerint: Egy szegény család gyermekei palacsintát kívántak készíteni. Alig volt hozzávaló a kamrában, és amit találtak, hat főre sem lett volna elég, mégis abból a kevés alapanyagból annyi palacsinta készült, hogy jól laktak belőle és másnapra is maradt.  Rácsodálkoztunk arra a történetre is, amelyben a földműves esőért imádkozott szárazság idején. Fohásza meghallgatásra talált és csak az ő földje felett esett az eső, ennek eredményeként 1 tonnával több napraforgója termett hektáronként, mint a szomszédos földeken.

Az előadás alatt szó volt arról is, hogy gyakran az ember azt hiszi el, amit lát… éppen ezért a hittel kapcsolatban is beleesik ebbe a hibába. Felelőtlenül tesszük azt a kijelentést, hogy: „Hiszem, ha látom!” . Pedig a hit pont ellenkezőleg működik az életünkben, és ezt a híres mondást át is alakíthatjuk: Látom, ha hiszem. A megtérés személyes döntés és ezt más nem tudja helyetted megtenni.

A délutáni fakultációk közül Fábry Kornél atyát hallgattuk meg a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus történetéről, illetve a személyes tanúságtételét, melyben elmondta hogyan ismerte fel a papi hivatását. Érdekes adatként említette meg, hogy a 2020-as budapesti Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszuson eddig regisztrált elsőáldozók száma 3000-re tehető. Várják továbbra is azok jelentkezését, akik ennek a világméretű ünnepségnek a keretében szeretnék elsőáldozásukat ünnepelni. Fábry Kornél atyával találkozhatunk Misevlog YouTube csatornáján is ( https://www.youtube.com/watch?v=Fm50nfacS8w ), ahol érdekes videókat találhatunk. Ebben a szentmise részleteit magyarázza el egyszerű keretekbe foglalva azoknak is, akik nem jártasak benne.

Szeretnénk egyházközségünk fiataljaival közösségben is tovább vinni azokat a gondolatokat, amelyeket ezen a napon hallottunk.

 Záborszki Enikő, Bencsik Dániel

Fotó: egyeki egyházközség, Magyar Kurír

 • Galéria:
  • 71880870_3014758918599558_8868732884962246656_n
  • 72377592_523675448411193_1901373595213365248_n
  • IMG_20191005_1056399
  • IMG_20191005_1211310
  • img1.php